Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

 

  • Sigorta Nedir?

Sigorta, bir kimsenin veya bir şeyin karşılaşabileceği zararları gidermek için kullanılan mali araç sözleşmesine verilen addır.

  • Neden ÖzserNEO Sigorta ile Çalışmalıyım?

ÖzserNeo Sigorta güçlü altyapısı, kalifiye teknik personeli ile size kesintisiz hizmet verecektir. 24 farklı sigorta şirketinden teklif alabilir ve poliçenizi düzenleyebilirsiniz. Bu noktada firmalar arası kıyaslamada yapabilmeniz sizin için avantaj oluşturacaktır.

  • ÖzserNEO Sigorta’nın Ürünleri Nelerdir?

ÖzserNEO Sigorta’nın size sunduğu ürünlerin başlıcalarını, araç sigortaları, konut sigortaları, iş yeri sigortaları, sağlık ve hayat sigortaları, mesleki sorumluluk ve diğer sigortalar olarak sıralayabiliriz.

  • Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası yani diğer adıyla Kara Taşıtları Sigortası, aracınızın kaza geçirmesi, çalınması gibi durumlarda oluşan zararları karşılan bir sigorta türüdür. Bu sigorta türünde poliçe sahibinin kendi aracının hasarı karşılanmaktadır.

  • Konut Sigortasının Sağlamış Olduğu Teminatlar Nelerdir?

Konut sigortası kapsamında olan teminatları şu şekilde sıralayabiliriz, yangın, yıldırım, yer kayması, yer kayması ek teminatı (civar kazılar sonucu oluşabilecek hasarlar), deprem, enkaz kaldırma masrafları, fırtına, kar ağırlığı, sel ve su baskını, dahili su, izolasyon yetersizliği (klima tesisatı ve buzdolabındaki arızalar sonucu oluşan dahili su hasarları), kara/hava/deniz taşıtları çarpması, cam ve aynaların kırılması, elektronik cihaz sigortası, elektronik cihaz teminatına bağlı gıda bozulması, yangın mali sorumluluğu, kıymetli eşya, nakit para ve kıymetli evrak, kira kaybı, misafir eşyaları, hırsızlık, bina sabit tesisatındaki hırsızlık, kiracılar için boya, badana vb. dekorasyon masrafları teminatı, yakıt sızması, terör, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, makine kırılması, hukuksal koruma, aile destek sigortası (ferdi kaza+üçüncü kişilere karşı sorumluluk+kapkaç), hizmet konut yardımı, acil sağlık hizmetleri, konut mini onarım hizmeti (belirli illerde) ev sahiplerinin zorunlu deprem sigortası yaptırması gerekir. Konut sigortaları bu teminatlara ek olarak sizlerin huzuru ve mutluluğu için bazı özel avantajlara da sahiptir; su tesisatı hizmeti, elektrik tesisatı hizmeti, cam işleri hizmeti, çilingir hizmeti, anahtar kilit sorunu nedeniyle konut otelde konaklama, konut/işyerinin korunması ve gözetimi, hastanede yatma durumunda yardım, ambulans ve doktor gönderimi, sabit faturaların ödenmesi, öngörülmeyen dönüş, vefat halinde cenazenin nakli, tıbbi bilgi & danışmanlık, rezervasyon hizmetleri.

  • Sağlık Sigortam Covid-19’u Kapsıyor mu?

Bu soruyla ilgili olarak sigorta şirketlerinin ortak açıklamasını şu şekilde belirtebiliriz; Corona virüs (covid-19) enfeksiyonu düşünülen hastaların tanı ve teşhisi netleştirilinceye kadar oluşacak ayakta ve/veya yatarak tedavi hizmetlerine ait sağlık giderleri sigortalıların sağlık poliçelerindeki ilgili teminat limit ve ödeme yüzdesi doğrultusunda karşılanacaktır.

  • Trafik Sigortası Zorunlu mu?

Evet, Trafik Sigortası zorunludur. Trafik Sigortasız aracınız ile trafiğe çıktığınız takdir de aracınız bağlanabilir. Trafik Sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda düzenlenmiştir ve her yıl yenilenmek zorundadır. Kapsam olarak, herhangi bir hasar oluşması durumunda karşı tarafa verilen zararı karşılamak için yaptırılmaktadır.

Trafik Sigortası olmadan trafiğe çıkan araçlar hem bağlanmakta hem de para cezası uygulanmaktadır. Ayrıca geçmiş yıllardan kazanılmış hasarsızlık indirimi gibi haklar da kaybedilmektedir.

  • Kasko Sigortası ile Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Kasko Sigortası ile kendi aracınızda meydana gelen maddi zararları teminat altına alırsınız.

Trafik Sigortası ise aracınızın üçüncü kişilere vereceği maddi ve bedeni zararları teminat altına alan ve yaptırılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası kendi aracınızın hasarını ödemez. Bu durumda, kendi aracınızdaki hasarın karşılanması için Kasko Sigortası yaptırmış olmanız gerekmektedir.

  • Dask Poliçesi Neleri Kapsar?

Dask Poliçesi bilinen adıyla ‘’Zorunlu Deprem’’ sigortasıdır. Meskenleriniz için depremin meydana getirdiği maddi zararları karşılamaya yönelik geliştirilmiş bir Sigorta sistemidir.

  • Seyahat Sigortası Nedir?

Yurt dışı seyahatlerinde olası hastalık, kaza, bagaj kaybı riskleri teminat alan sigorta türüne ‘’Seyahat Sigortası’’ denir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: