Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

22.11.2021
1.618
Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Trafikte yer alan her araç için yapılması zorunlu tutulan Trafik Sigortası her sene yenilenmesi gereken bir sigorta çeşididir. Yaptırılmaması durumunda trafikten men edilmeye kadar cezası bulunan sigortayı sürekli takip etmek gerekmektedir. Poliçe yenileme zamanlarını unutmamak için sık sık Trafik Sigortası sorgulama işlemleri yapılarak takibinin yapılması gerekmektedir. Trafik Sigortası sorgulama işlemi sadece cezai şartları sebebiyle değil trafikte yaşanılabilecek kazalara karşıda sürücüyü maddi güvence altına almaktadır.

Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Trafik Sigortası sorgulama işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağı araç sahipleri için merak edilen konular arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok işlem artık online olarak hızlıca yapılabilmektedir. Trafik Sigortası sorgulama işlemi de online olarak e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. E-devlet araç sahiplerine oldukça kolay bir şekilde sorgulama işlemlerini sunmaktadır.

E-devlet sayesinde Trafik Sigortası sorgulama işlemleri online olarak yapılabilmektedir. E-devlet üzerinden yapabilecek sorgulama işlemleri için öncelikle araç sahipleri kendilerine şifre edinmelidir. Şifre PTT şubelerinden veya internet bankacılığı ile alınabilmektedir.

PTT şifresi edindikten sonra Trafik Sigortası sorgulama işlemleri için;  www.turkiye.gov.tr/sbm-trafik-police-sorgulama?hizmet=Ekrani linkine tıklanmalı ve araç plakasının yazılması gerekmektedir. Bundan sonraki süreçte sürücünün adına kayıtlı olan araçla alakalı Trafik Sigortası bilgileri çıkmaktadır. İşlem sadece sürücünün kendi aracı için yapılabilmektedir. Başkasına ait olan araçlar için sorgulama işlemi gerçekleştirilememektedir.

İşlem sayesinde aracın Trafik Sigortası detayları, poliçe bilgileri, hangi sigorta şirketinden poliçenin oluşturulduğu, başlangıç ve bitiş tarihi bilgileri görüntülenmektedir.

ÖzserNEO ile; 30 farklı sigorta şirketinden dilediğiniz de zorunlu trafik sigortası yaptırabilirsiniz. Hemen poliçenize sahip olmak için bizimle 0850 241 00 53 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: