Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Konut Sigortası Lüks Müdür?

09.01.2019
2.442
Yazar: Burcu Çoban
Konut Sigortası Lüks Müdür?

KONUT SİGORTASI

 

Konut sigortası bilinenin aksine bir lüks ya da ekstra bir masraf değil; evinizi oluşacak risklere karşı koruma altına almaktır.

Böylece evden uzaklaştığınız her an evinizin sigortalı olması güvende hissetmenizi sağlar.

Konut sigortası bina ve isteğe göre eşyalara teminat verilerek sigortalanır böylelikle bina teminatı ile bina içerisinde bulunan her tür tesisatta sigorta kapsamına girer hem binanın kendisi hem de içerisindeki eşyaları kapsayan konut sigortası tam bir koruma sağlayarak olası risklere karşı güvence altında olmasını sağlar.
Ayrıca ev sigortası yaptırmak için sadece ev sahibi olmaya gerek yok, kiracı olunması durumunda da eşya teminatı ile ev sigortası yaptırılabilir. Konut Paket sigortaları sadece binayı ve içerisindeki eşyaları teminat altına almakla kalmıyor aynı zamanda aile fertlerine ve komşulara gelebilecek zararları da kapsıyor. Konut sigortaları çok geniş kapsamlar içermektedir ve sigorta teminatları “Ana teminatlar” ve “ek teminatlar” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Konut sigortasındaki ana teminat yangın teminatıdır; yangın, yıldırım ve infilakın neden olduğu zararları güvence altına alıyor.

Ek teminatları ise şöyle sıralayabiliriz; grev lokavt, kargaşa, halk hareketleri ve zararlı amaçlı hareketler, sel ya da su baskınları, cam kırılması, hırsızlık, yardım hizmetleri enflasyondan koruma teminatı, deprem ve yanardağ püskürmesi, dahili su teminatı, Yer kayması, araç çarpması, fırtına, izolasyon eksikliği, duman, dolu, Kar ağırlığı, yangın mali mesuliyet ve kira kaybı, enkaz kaldırma

Konut sigorta poliçeleri için bahsetmiş olduğumuz tüm bu teminatların yanı sıra ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz; Halı yıkama, kombi ve klima bakımı, petek temizliği, çilingir hizmeti gibi birçok asistans hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Netice olarak konut sigortaları tamamen ihtiyaçtır.  Bu ihtiyaç bütçeyi sarsmadan yıllık olarak çok düşük primlerle yapılabilmektedir.

 

Ailenizle birlikte huzur bulduğunuz en önemli yerdir eviniz. Size özel bu huzuru her türlü riske karşı güvence altına almak için konut sigortanızı yaptırın, huzurunuz ve mutluluğunuz sürekli olsun.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: