Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Rent A Car Kasko Nedir?

19.04.2019
19.386
Yazar: Buse KAYA
Rent A Car Kasko Nedir?

Günümüzde araç satın alma gücünün düşmesi, farklı araç kullanmanın konforunu yaşama isteği kişileri araç kiralamaya her geçen gün daha fazla yaklaştırıyor. Kişiler sadece seyahat için değil günlük kullanım içinde araç kiralama hizmetini tercih ediyor. Araç satın almak yerine uzun süreli araç kiralayan gerçek hatta tüzel kişilerin sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Peki, rent a car kasko nedir?

Rent a car kasko araç kiralama hizmeti veren şirketlerin ya da şahısların aracını teminat altına alabileceği özel bir kasko seçeneğidir. Kısa süreli ve uzun süreli kiralama şeklinde müşterilerle sözleşmeler düzenlenir. Bu kaskonun normal  kaskoyla kıyaslanırsa maliyeti yüksektir bunun en önemli nedeni araç kullanıcısının sabit olmaması aracın sürekli kullanılması ve normal otomobilden riskinin daha fazla olmasıdır. Araç fazlası olan rent a car firmaları ya da gerçek kişiler toplu araç listesiyle birlikte aracını filoya alarak ekstra indirim seçeneklerinden de faydalanabilir. Normal kaskoda müşterinin teminat seçme özgürlüğü bulunduğu gibi rent a car kasko da da araç sahibinin teminat belirleme muafiyet seçme ya da seçmeme özgürlüğü bulunmaktadır. Muafiyet oranı araç bedeli üzerinden %2 ya da %4 arası değişmekte olup uygulanan muafiyet ödenen sigorta primini düşürecek ancak her  hasarda tazminat ödemesine yansıyacaktır.

Rent a car araç hususi kullanım olarak kesilebilir mi ?

Hususi araç ile kiralamada kullanılan araçların risk farkının bulunması prim hesabında risk çarpanlarını da değiştirmektedir.

Rent a car araca hususi olarak kasko yapılması ve aracın kazaya karışıp hasarlanması durumunda yapılan incelemeler ile aracın kiralama olarak kullanıldığı tespit edilirse sigortacının hasar ödeme yükümlülüğü ortadan kalkar. Bu nedenle kasko yapılması sırasında doğru beyan çok önemlidir.

Rent a car kasko teminatları nelerdir ne tür avantajlar sunar ?

  • Çarpma – çarpışma
  • Yanma
  • Deprem –sel
  • İhtiyari mali mesuliyet
  • Terör
  • Hırsızlık
  • Pert olma
  • Yol yardım hizmetleri
  • Hukuksal koruma
  • Ferdi kaza gibi teminatları sunar.

Bu teminatlarda olası avantajları ise kaza durumunda tüketicilerin maddi manevi kayıplarını önler.

Yasal yükümlülükleri ortadan kaldırır yine hasar durumunda devreye sigorta şirketi girerek hem kiralama yapan şirketi hem de kiracıyı teminat altına alır.

Rent a car kasko ile alakalı detaylı bilgi ve teklif talepleriniz için 4448909 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: