Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Yeşil Kart Sigortası Hakkında Her Şey!

18.10.2020
1.840
Yeşil Kart Sigortası Hakkında Her Şey!

Hemen hemen her branşta ve her alanda muhakkak bir sigorta türü bulunmaktadır. Özellikle araç sigortaları maddi açıdan bizi güvence altına alan ve kullanımı en yaygın olan sigortalar arasındadır. Ülke sınırları içerisinde araçlara kasko ve trafik sigortası yaptırarak birçok riski teminat altına alabilirsiniz. Peki kendi aracınızla yurt dışına çıkacaksanız yaşayabileceğiniz riskleri nasıl güvence altına alabilirsiniz sorusunun cevabı işte tam bu yazıda ‘’Yeşil Kart Sigortası’’

Yeşil Kart Sigortası Nedir?

Yurt dışı gezilerine fazlasıyla çıkıyorsanız yeşil kart sigortası tamda size göre. Sigorta, yurt dışı seyahatleriniz sırasında aracınızla yaşayabileceğiniz kazaları teminat altına almaktadır. Yeşil renkte düzenlenen Yeşil Kart Sigortası ile başınıza gelebilecek olası kazaların doğurduğu maddi zararları güvence altına alabilirsiniz.

Yeşil Kart Sigortası Neleri Kapsar?

Yeşil kart sigortası birçok araç için çıkartılabilmektedir. Her ne kadar ilk olarak aklımıza otomobiller gelse de sigorta sayesinde motosiklet, taksi, otobüs, minibüs gibi farklı türdeki ulaşım araçları ve kamyonet, iş makinesi, traktör gibi yük ve iş araçlarını da kapsamaktadır.

Yeşil kart sigortası, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın hemen hemen her yerinde geçerlilik göstermektedir. Yeşil kart sigortasında da aynı seyahat sağlık sigortasında olduğu gibi ihtiyaç dahilinde süre belirlenebilmektedir. En düşük sigorta süresi 15 günden başlamaktadır.

Yeşil Kart Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  1. Zorunlu trafik sigortanıza yurt dışı gezileriniz için yeşil kart sigortası ekletebilirsiniz.
  2. Yeşil kart sigortası Avrupa ülkelerinde en fazla bilinen ve geçerli olan sigortadır.
  3. Avrupa ülkelerinin sınırlarına girmeden önce belgeyi taşıyor olmanız gerekmektedir. Yani çoğu ülkeye giriş yapabilmeniz için yeşil kart sigortanız olmak zorundadır.
  4. Yeşil kart sigortasının üzerindeki yazılar silinmemelidir.
  5. Belgenin üzerinde başlangıç ve bitiş tarihleri muhakkak olmalıdır.
  6. Ülke kodu, sigorta şirketi kodu ve karta özel belirlenen numaranın olması belgede gereklidir.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: