Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Araç Kış Bakımı Nedir?

25.11.2020
1.151
Araç Kış Bakımı Nedir?

Arabanız için ‘’Araç Kış Bakımı Nasıl Yapılır’’ diyorsanız bu yazı tam size göre. Aralık ayına girmemize çok az kaldığı bugünlerde birçok internet kullanıcısı tarafından ‘’Araç Kış Bakımı Nasıl Yapılır?’’ ‘’Araç Kış Bakımı Nedir’’ sorularının cevapları oldukça fazla araştırılıyor.

Kış aylarında güvenli sürüşün yolu kış bakımından geçiyor. Yapılan araştırmalara göre kış bakımını yaptırmayan araç sahiplerinin araçları hasara uğruyor. Bu yüzden bakım maddeleri arasında yer alan her şeyi uygulamaya çok özen göstermelisiniz.

Araç Kış  Bakımı Nasıl Yapılır?

Aracınızda yapacağınız birkaç ufak adımla kötü sonuçlanacak kazaların ve hasarların önüne geçebilirsiniz.

  1. Kış Lastiklerinizi Takın: 1 aralıkta başlayacak olan kış lastiği uygulamasında muhakkak lastiklerinizi değiştirin. Kış lastikleri, gerek diş derinliği gerekse de soğuk havalara dayanıklılığıyla soğuk havalarda, buzlu ve karlı yollarda size daha emniyetli bir sürüş sunuyor. Kış lastiklerinin detaylarını öğrenmek için https://www.ozserneo.com/kis-lastigi-nedir/ yazımızı ziyaret edin.
  2. Antifriz Bakımı: Radyatörlerin içerisindeki suyun donmaması için muhakkak antifriz kullanmalısınız. Sadece suyun donmamasına değil aynı zamanda kireçlenme gibi sorunlar içinde antifriz dört mevsim kullanılmalıdır.
  3. Silecek ve Cam Suları Kontrolü: Kar ve yağmur gibi hava koşullarına karşı sileceklerinizin iyi çalışması oldukça önemlidir. Yaz aylarında çok az kullanılmayan silecek lastikleri kuruyabilir ve eski işlevini kaybedebilir bu yüzden silecekler kontrol edilmelidir. Ayrıca silecek suyuna ekleyeceğiniz antifriz camlardaki buğulanmayı da önleyecektir.
  4. Farlarınıza Dikkat Edin: Kış ayları denildiğinde aklımıza ilk gelen şey havanın erken kararması ve sislerin oluşmasıdır. Bu yüzden farlarınızın kontrolünü ve far temizliğinizi düzenli olarak yaptırmalısınız.
  5. Filtreleri Kontrol Edin: Yakıt, hava ve kapı gibi filtrelerinde bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayın. Temiz filtreler motoru zorlamaz ve aracınızın daha iyi çalışmasına neden olur. Ayrıca hava filtrelerinizi kış konumuna getirmeyi unutmayın.
  6. Yakıt Borularının Kontrolü: Araçların kış aylarında yakıt depolarında donma görülebilir. Böyle bir durum yaşanmaması için yakıt deponuzun yarısından fazlasını dolu tutabilir ve ayda bir sefer buzlanma önleyici koyabilirsiniz.
  7. Kış Malzemelerini Unutmayın: El feneri, reflektör, buz kazıyıcı, kar zincirlerinizi arabanızda bulundurmayı ihmal etmeyin…
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: