Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Estetiği Kapsar mı?

17.12.2020
1.400
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Estetiği Kapsar mı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, özel hastanelerde SGK’nın karşılamadığı masrafları karşılayan bir sigorta türüdür. Sigortaya sahip olan kişiler yüksek kalitede sağlık hizmetlerine, uygun prim ödemeleri ile sahip olur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası zorunlu olmayan kişilerin kendi inisiyatifine göre yaptırdıkları bir sigortadır. Sigortanın kapsamları sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilse de genel olarak; 60 yaş altında, SGK’lı olan vatandaşlar için geçerlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının detayları için; https://www.ozserneo.com/tamamlayici-saglik-sigortasi-sayesinde-ozel-hastanelerde-kaliteli-hizmet-alin/ bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Estetik Tedavi Uygulamaları Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsar mı?

Türkiye’de ve dünyada en çok talep gören sağlık hizmetlerinden birisi de estetik tedavileridir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için en merak edilen konulardan birisi estetik tedavilerini kapsayıp kapsamadığı konusudur. Fakat estetik tedavileri, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yer almamaktadır.

Bazı sigorta şirketleri ek teminatlar dahilinde estetik operasyonlarını teminat altına alabilmektedir. Bu konudaki tavsiyemiz eğer böyle bir isteğiniz varsa sigortanızı yaptırmadan önce sigorta şirketine bunu sormanızdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaktadır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, yatarak ve ayakta tedavi gibi iki farklı teminatı kapsamaktadır. Sağlık sigortalarının hemen hemen hepsinde geçerli olan ve bilmeniz gereken bir konu da teminatlar sadece sigorta yapıldığı tarihten sonraki rahatsızlıkları teminat altına almaktadır.

Ayakta Tedavi Teminatı: Yukarıda da belirttiğimiz gibi sigorta başlangıcından sonra oluşabilecek rahatsızlıkları kapsar. Bunlar; muayene, tetkikler, fizik tedavi, tahlillerdir. Tüm giderler poliçe limitleri dahilinde karşılanmaktadır.

Yatarak Tedavi Teminatı: Doktorun muayeneden sonra gerekli gördüğü yatış, acil giderler poliçe limitleri dahilinde karşılanmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında ilaç giderleri kapsam dahilinde değildir. Belirttiğimiz gibi sigortadan önce oluşan ve teşhisi konulan hastalıklar kapsam dahiline alınmamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primleri Neye Göre Belirlenir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası prim oranlarını belirleyen ve etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Sigorta yaptıracak kişinin yaşı, cinsiyeti, varsa eşi ve çocukları, ikamet ettiği adres, özel indirimler ve aile indirimleri gibi sıralanabilir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hastane Kapsamı Nedir?

Anlaşmalı hastaneler portföyü sigorta şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden sizin istediğiniz hastaneler ile anlaşmalı olup olmadığını sigorta yaptırmadan önce şirketinizden öğrenebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: