Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Bireysel Ferdi Kaza Sigortası

24.03.2019
2.505
Yazar: Gizem GERÇEK
Bireysel Ferdi Kaza Sigortası

Gündelik yaşantımızda her an beklenmedik bir kaza ile karşılaşabiliriz. Bu risklere karşı ise kendimizi teminat altına alabilecek bireysel ferdi kaza poliçeleri mevcuttur. Kendimizi bu risklere karşı güvende hissetmek ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önceden tedbirlerimiz almak hem sağlık açısından hem maddi açıdan bizi bir adım öne taşıyacaktır. Başa gelebilecek olan beklenmedik ve harici kazalar durumunda bireysel ferdi kazamız devreye giriyor. Kaza sonucu vefat etme, sakat kalma ve kaza sonucu oluşabilecek gündelik hastane tazminatlarının tüm bedelleri bireysel ferdi kaza poliçemiz tarafından karşılanmaktadır. Aynı zamanda bireysel ferdi kaza poliçelerinde şirketler arası ekstra avantajlar da bulunmaktadır. Poliçe teminatlarının yanı sıra asistans hizmetleri sağlayan şirketlerde vardır. Bu asistans hizmetlerine primimiz değişmeden sahip olabiliyoruz ve bizim için artı olanaklara erişebiliyoruz.

Ferdi kazalar için limitler sabit değildir, sigortalının talebi doğrultusunda limit seçimi yapılabilir ve prim limitle doğru orantılı olarak artabilmektedir.

Ferdi kaza poliçelerinin kapsamında olan teminatların içerikleri aşağıdaki gibidir;

Kaza sonucu ölüm  teminatı;

Sigortalının kaza sonucunda ölmesi durumunda yasal mirasçılarına ya da poliçede belirtilen kişilere ödenen tazminattır. Gerçekleşen kaza durumundan itibaren 1 yıl içerisinde vefata sebebiyet olur ise poliçede ki kapsamalar dahilinde poliçede gösterilen hak sahiplerine veya kanuni varislerine ödemesi yapılır.

Kaza sonucu sakat kalma teminatı;

Sigortalının sürekli sakat kalmasını halinde ödenen tazminattır. Bu teminat sigortalının kazadan evvel herhangi bir uzvunda var olan sakatlıklarını karşılamaz. Kazadan kaynaklı oluşabilecek uzuv kısımlarında oluşabilecek maluliyet durumlarının ödemesi poliçede belirtilen limitler dahilinde gerçekleşir.

Kaza sonucu tedavi masrafları teminatı;

Kaza sonucu ortaya çıkan hastane masraflarını poliçe de yazılı olan tutarlar da sigortalayı ödeme yapılır. Kaza tarihinden sonra 1 yıl içerisinde gerçekleşecek olan doktor ücretleri, ilaç masrafları, kazadan kaynaklı oluşabilecek diğer tedavi ihtiyaçları poliçe limitlerince karşılanmaktadır. Ancak nakil ücretleri poliçeye dahil değildir.

 • Asistans Teminatları İçeriği
 • Her şirketin kendine ait asistans teminatları da mevcuttur talebiniz doğrultusunda aşağıdaki teminatları da ekletebilirsiniz.
 • Diş bakım paketi  ( Diş taşı temizliği ,tek diş dolgu sökümü , tek diş röntgen )
 • Yol yardım hizmetleri  ( Lastik patlaması sonucunda değişimi , benzin bitmesi durumunda yol da kalma durumunda en yakın benzinciye kadar çekimi )
 • Tesisat işleri  (Yılda 1 defa tesisat işleri)
 • Elektrik işleri
 • Cam işleri
 • Anahtar işleri
 • Konuta ambulans gönderilmesi
 • Bilgisayar destek hizmeti
 • Bagaj kaybı
 • Tıbbi danışma
 • İndirimli araç kiralama gibi

 

Çok uygun fiyatlar ile kendiniz ve sevdikleriniz için ferdi kaza sigortası satın almak veya bireysel ferdi kaza poliçeleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz 4448909 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: