Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Doğum Sigortası ile Alakalı Detaylar Nelerdir?

24.07.2020
1.972
Doğum Sigortası ile Alakalı Detaylar Nelerdir?

Öncelikle yazımıza ‘’Doğum Sigortası Nedir? ve Doğum Sigortası Neleri Kapsar?’’ sorularına genel bir açıklama getirerek başlayalım.

Doğum sigortası, özel sağlık sigortasına dahil edilebilen ek teminatlar arasında yer almaktadır. Doğum sigorta şartları her sigorta şirketinde farklılık gösterse de genel anlamda hamilelik boyunca olan kontrolleri ve doğum masraflarını karşılar. Bunun yanında ayrıca doğum esnasında anne ve bebekte oluşabilecek sağlık sorunlarını da kapsar.

 Doğum Sigortaları Hamilelik Durumunuza ve İhtiyaçlarınıza Göre 3 Farklı Koşulda Yapılabilir. Aşağıda Hamile Olmadan Yaptırabileceğiniz Sigorta Türlerini Görebilirsiniz,

  1. Özel Sağlık Sigortası-Doğum Paketi;

Kişiye özel düzenlenen bir sigorta türüdür. Sizin belirleyeceğiniz teminatları kapsar. Limitli ve limitsiz doğum sigortası seçeneklerine sahiptir. Kapsamı çok geniş olan bu sigorta türünün hastane kontrolleri, gebelikte oluşabilecek komplikasyonları karşılama, yeni doğan teminatı gibi teminatları ekstra prim ile poliçenize ekleyebilirsiniz. Özel Sağlık Sigortası-Doğum Paketinde hamile olmama koşulu vardır. Her ne kadar şirketler üzerinde ufak değişiklikler gösterse de genel olarak poliçe yapıldıktan 1 yıl sonra doğum paketi devreye girmektedir.

Anlaşmalı Hastaneler Nerelerdir?

Memorial Sağlık Grubu, Amerikan Hastanesi, Acıbadem Sağlık Grubu, Liv Hospital ve diğer anlaşmalı özel hastaneler de kullanabilirsiniz.

  1. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası-Doğum Paketi;

Bu sigorta türünde bazı şartlar mevcuttur. İlk şart poliçenizde ayakta tedavi teminatının seçilmiş olması gereklidir. İkinci şart ise tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi alırken hamile olmamanız gereklidir. Fakat hamilelik bekleme süresi Özel Sağlık Sigortası-Doğum Paketinden daha düşüktür. Sigorta kapsamında bekleme süresi ödeyeceğiniz prim oranına göre 1 ay-6 ay-12 ay seçenekleriyle sunulmuştur.

Anlaşmalı Hastaneler Nerelerdir?

Medical Park Hastaneler Grubu, Medicana Hastanesi, Medipol Hastanesi, Medistate Hastanesi, Kolan Hastanesi, Türkiye Hastanesi ve diğer anlaşmalı özel hastaneler de kullanabilirsiniz.

Hamilesiniz ve Doğum Sigortası Yaptırmak İstiyorsanız Hangi Sigortayı Yaptırabileceğinizi Aşağıda Bulabilirsiniz,

  1. Hamileyken Doğum Sigortası (Bekleme Süresiz Doğum Sigortası)

Yukarıda belirttiğimiz doğum sigortası türlerinde bahsettiğimiz gibi ön koşul hamile olmamaktır. Fakat hamilesiniz ve doğum sigortası yaptırmak istiyorsanız ‘’Bekleme Süresiz Doğum Sigortası’’ seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Bu sigorta türünü diğer doğum sigortalarından ayıran fark bekleme süresinin olmaması ve direk hamile olan kadınları güvence altına almasıdır.

Anlaşmalı Hastaneler Nerelerdir?

Anlaşmalı olan başlıca hastaneler, Medical Park Hastaneler Grubu, Medicana Hastanesi’dir. Detaylı bilgi için poliçeyi yaptırdığınız sigorta şirketiyle iletişime geçebilirsiniz…

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: