Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Konutlarda Elektronik Cihaz Sigortası (ECS)

12.09.2019
4.032
Yazar: Burcu ÇOBAN
Konutlarda Elektronik Cihaz Sigortası (ECS)

Konut Sigortalarında Elektronik Cihaz Sigortası

Devir teknoloji devri. Evimizde de hayatımızı kolaylaştıran elektronik birçok eşya bulunmaktadır. Konut sigortası  da bu  elektronik cihazları elektrik akımının değişiklikleri, düşme, çarpma vb. nedenlerle oluşabilecek arızalara ve kazalara karşı teminat altına almaktadır ve konut sigortalarında ihtiyaç duyulan önemli teminatlardan biri olmuştur.

Konut sigortasında elektronik cihaz teminatından yararlanmak için öncelikle konut sigortanızda eşya teminatınızın olması gerekli. Bununla beraber önemli diğer huşular elektronik eşyalarınızın en az 5 en fazla 10 yıllık olan eşyalarınız poliçe şartları gereği ile eşya teminatınız %10 kadar hasar karşılaması yapılmaktadır. Aksi durumda Sözleşmede belirtilen orana göre (%5 veya %10 ) muafiyet uygulanır.

konut-sigortası-2Ayrıca konut sigortalarında elektronik cihaz sigortası teminatına giren herhangi bir olay neticesinde buzdolabı ve/veya derin dondurucuların hasarlanması sebebiyle bu cihazların içindeki gıda maddelerinin bozulması, sigorta  poliçeniz üzerinde yazan limit ile teminat altındadır.

Elektronik Cihaz Sigortası kapsamına dahil olan kıymetler bahsetmek gerekirse;

Adresi poliçede belirtilen sigortalı konutta bulunan, aksam ve teferruatı da dahil olmak üzere; masaüstü bilgisayarlar, televizyon, sinema ve ses sistemleri, buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır (yıkama/kurutma) makinesi, bulaşık makinesi, fırın, mikro dalga fırın, ocak, davlumbaz, elektrikli şofben, kombi, elektrikli panjur, müzik seti, elektrik süpürgesi, video, VCD/DVD/Blu-ray cihazı, alarm ve güvenlik sistemleri, klima/ısıtma-soğutma sistemleri vb. elektronik/elektrikli cihazlar, her bir olayda, poliçe üzerinde belirtilen limit ile “Elektronik Cihaz Sigortaları Genel Şartları” çerçevesinde teminat altına alınmıştır.

Evinizi, eşyalarınızı oluşabilecek risklere karşı korumak için Konut sigortanızı yaptırarak sizde eviniz için  birçok ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: