Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Mini Onarım Hangi Hasarları Karşılar?

26.12.2020
1.139
Mini Onarım Hangi Hasarları Karşılar?

Hep söylediğimiz gibi Kasko Sigortası araçların için zorunlu değil ama bir aracın olmazsa olmazıdır. Kasko poliçesinde sıkça gördüğümüz teminatlardan biriside Mini Onarımdır. Mini onarım; poliçe süresi boyunca küçük hasarları karşılayan teminattır.

Arabada oluşabilecek çizilme, göçük ve iç döşemelerdeki tamirleri kapsama alan mini onarım sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu servislerde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Mini onarım bazı sigorta şirketlerinin uyguladığı uygulamalara istinaden hasarsızlığı etkilememektedir. Hasarsızlığı etkilemediği içinde hasarsızlık indirimini de bozmamaktadır. Fakat belirttiğimiz gibi her sigorta şirketi bu uygulamayı yapmıyor olabilir o yüzden bu konuyla alakalı kasko sigortanızın olduğu şirketi arayıp bilgi isteyebilirsiniz.

Eğer sizin de Kasko Sigortanızda ‘’Mini Onarım’’ teminatı bulunuyorsa yazımızın devamındaki hizmetleri ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Boya Hasarına Uğramış Göçükler

Dışardan alınan darbeler sonucunda araçta saç kaporta kısmında hem boyanın zarar görmesi hem de küçük göçüklerin oluşması durumunda yapılan düzeltme işlemidir. Bu tür göçükler puntalı göçük çektirme işlemi ile düzeltilmektedir. Bu işlem 10 cm’ye kadar olan göçük, ezik ve vuruklar için geçerlidir.

Boya Tamiri

Dururken ve hareket halindeyken dışardan gelen darbeler sonucun da araçların çamurluk, tampon veya kapılarında oluşabilecek çizik, sıyrık gibi tamire ihtiyaç duyulan işlemlerdir. Bu bölgeler mini yama yöntemiyle tamir edilmektedir. Düzeltmeler kaporta bölgesi için 30 cm’ye kadar, tampon bölgesi içinse 20 cm’ye kadar uygulanmaktadır.

Ön Cam Tamirleri

Arabaların aldığı darbeler sonucunda ön camlarının dış yüzeylerinde oluşabilecek çatlak ve kırıkların RS Cam Tamiri Sistemi ile düzeltilmesidir. Bu işlem 10 cm’ye kadar olan kırılar için yapılmaktadır.

Kırık eğer çok büyükse veya birden fazla kırılma varsa vakum yapılamamakta ve camın tamamen değişmesi gerekmektedir.

Leke Tamiri

Aracın kapı, tavan ve koltuk biri bölümlerinde döşeme kumaşlarında oluşan lekelerin temizlenmesi işlemine denilmektedir. Bu işlem sayesinde lekeler %95 oranında çıkartılır.

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

Alınan darbeler sonucunda araçların metal yüzeylerinde oluşan göçüklere yapılan düzeltme işlemidir. 5 cm’ye kadar olan göçükler bu işlem sayesinde düzeltilmektedir. İşlem sonrasında aracın orijinal görüntüsü bozulmamaktadır. Bu sayede de ikinci el satışında değer kaybetmemektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: