Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

2. El Araç Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

04.03.2021
921
2. El Araç Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sıfır km araçların fiyatlarının artması sebebiyle araç sahibi olmak isteyenler çoğunlukla 2.el araçlara yönelmektedir. 2.el araç pazarında hemen hemen her ihtiyaca uygun araç bulabilmek mümkün. Seçeneklerin fazla olması da haliyle bazı tehlikeli durumları da oluşturabiliyor. 2.el araç alırken nelere dikkat edilmeli, hangi noktalar önemli yazımızda bulabilirsiniz.

  1. Aracın Kullanılma Durumu

Daha önceden kullanılmış araç almayı düşünen kişilerin çoğunluğu aracı ilk sahibinden almayı tercih etmektedir. Aracın kullanım durumunda dikkat etmeniz gereken en önemli şey aracın kısa süreli devir görmemesidir. Ayrıca ekspertiz, km garantisi veren yerler ve direk ikinci el araç alımı yapan kurumlardan da satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Aracın Durumu

Araç almak isteyen herkes mutlaka arabanın dış görüşüne bakmaktadır. Ama fiziki özellikleri dışında aracın hafif veya büyük ölçekli kazalara çok fazla maruz kalmaması da oldukça önemlidir. Araç almaya karar verdiyseniz ve aracın hangi kazaları yaşadığından emin olmak istiyorsanız sizlere vereceğimiz en önemli öneri kurumsal hizmet veren firmalardan aracınızı almanızdır.

  1. Aracın Mekanik Durumu ve Motor Kontrolü

Araçların mekaniği ve motor kontrolü aracın aksamlarının doğru çalışıp çalışmadığının bilgisini vermektedir. 2.el araçlarda mutlaka bu işlemlerin yapılmış olması gerekmektedir. Kontroller bilirkişi tarafından yapılmaktadır. Bu sayede ikinci el aracın bir darbeye maruz kalıp kalmadığı, ön aksamda bir sorun olup olmadığı, egzoz ve araç yağı kontrol edilir.

  1. Lastiklerin Kontrol Edilmesi

Araçların en önemli aksamlarından biri olan lastikler, arabanın tam performans gösterebilmesi ve olası kazaların önüne geçilebilmesi için oldukça önemlidir. Bu yüzden lastiklerin belli standartlar da olması gerekmektedir.

  1. Km’si Kontrol Edilmeli

2.el araçlarda km fiyatı etkileyen en etkili faktördür. Çünkü; düşük km’de olan araçların motor kullanımı da az olacağı içinde aksamları da bir o kadar az yıpranmış olacaktır. Bu sebeple araç alırken km’sine mutlaka dikkat etmelisiniz.

Yukarıdaki maddeler dışında mutlaka Hasar Bilgisini Tramerden sorgulamalı, Aracın yedek anahtarlarını ve ekipmanlarını unutmamalı ve 2. El Garanti Sigortası hizmeti veren firmalardan yeni aracınızı satın almalısınız.

2. El Garanti Sigortası ile alakalı detaylı bilgi için https://www.ozserneo.com/2-el-garanti-sigortasi/ linkine tıklayarak sayfamızı ziyaret edebilir ya da 0850 241 00 53 numaralı hattan Müşteri Temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: