Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Yepyeni Bir Ürün. Siber Güvenlik Sigortası

12.12.2018
1.799
Yazar: Aylin Kuru
Yepyeni Bir Ürün. Siber Güvenlik Sigortası

 

Çağımızın en önemli iletişim araçlarından biri olan internetin kullanımının olumlu yanları olduğu gibi olumsuz yanları da bulunmaktadır.

Bunlardan yola çıkarak Anadolu Sigorta zararlı kişi ve yazılımlara karşı Siber Güvenlik Poliçesi tanzim etmeye başladı.

Peki nedir bu Siber Güvenlik Poliçesi ?

Siber Güvelik Poliçesi dijital teknoloji  ve sosyal hayatın vazgeçilmezi haline gelen siber risklerden doğan mağduriyeti gidermek amacıyla tanzim edilen bir poliçedir. Siber Güvenlik Poliçesi sigortalıların ödeme araçlarının hileli yolla ele geçirilmesi ve kötüye kullanılması,sigortalının kimlik hırsızlığına uğraması ve online alışveriş anlaşmazlıkları ve bu durumlarda ortaya çıkacak süreçlerde gerekli olduğu durumda hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Poliçede yer alan bir diğer teminat kişisel şifre çalınmasıdır.Kişisel şifre çalınması ; banka internet şubesi,banka kartlarına ait internet hesapları, kredi veya banka kartları mobil bankacılık hesaplarına ait şifrelerin ele geçirilmesi veya ”ödül kazandınız” gibi sms, email yolu ile sigortalılara ulaşıp sigortalıların bilgileri dahilinde şifrelerin ele geçirilip ekonomik kayıplar yaşanması durumunda sigortalının mağduriyetini gidermek için talep başına 2.000 tl limit ile poliçe dahilindedir.

Sigortalılar poliçedeki teminatları yılda 1 kere kullanım hakkına sahiptir.

 

Hukuki Danışma Hizmeti

*Anlaşmazlık durumunda, Sigortacı tarafından belirlenen avukatlardan oluşan bir ekip Sigortalı ‘ya hak ve yükümlülüklerini anlatır.

Kimlik Hırsızlığı Teminatı

*Hukuki süreçte uzman danışmanlığı için 900 tl, hukuki süreçte ise 600 tl muafiyet olmak şartı ile 6000 tl teminat sağlamaktadır.

Onlıne Alışveriş Anlaşmazlıkları Teminatı

* Türkiye sınırlarında faaliyet gösteren sitelerden alınan 150 TL ve 6000 TL arasında değere sahip bozuk,eksik yada kusurlu ürünlerde Hukuki süreçte uzman danışmanlığı için 900 tl , hukuki süreçte ise 600 tl muafiyet olmak şartı ile 6000 tl teminat sağlamaktadır.

Ödeme Araçlarının Çalınması ve ya Hilelil Kullanımı Teminatı

* Sigortalının banka kartları,kredi kartları yada çekleri çalınması yada hileli kullanımı sonucu ortaya çıkacak anlaşmazlıklarda Hukuki süreçte uzman danışmanlığı için 900 tl , hukuki süreçte ise 600 tl muafiyet olmak şartı ile 6000 tl teminat sağlamaktadır.

 

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: