Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Eczane Paket Sigortası

14.10.2019
2.935
Yazar: Kübra ŞENTÜRK
Eczane Paket Sigortası

ECZANE PAKET SİGORTASI

Sağlık bakanlığı tarafından ruhsat verilmiş faaliyette bulunan tüm eczane sahipleri eczane paket sigortası yaptırabilir. Tüm işyerleri için oluşabilecek risklerin (yangın, deprem, sel, kar ağırlığı, dahili su, hırsızlık gibi ana teminatlar) yanı sıra eczanelerde ilaçlar için oluşabilecek hasarlar karşısında uğrayabilecekleri maddi zararlarının karşılığını bu poliçe ile alabilir ve faaliyetine ilişkin verilen teminatlarla işyerini güvence altında tutabilir.

Faaliyetine ilişkin verilmiş olan teminatlar;

  • Reçete ve İlaç Teminatı;  Fatura edilmek üzere bekletilen, kilit altında olması şartıyla kırmızı ve yeşil reçeteli ilaçlar hırsızlık genel şartlar çerçevesinde teminat altındadır.
  • Nöbet teminatı;  Nöbet günlerinde taleplerde artış yaşandığı için normalden fazla ilaç stoklayan eczanelerde hasar anında eksik sigorta uygulanabiliyordu. Artık bu teminatla nöbetin olduğu günden bir önceki öğlen 12’den itibaren 72 saat içerisinde kapsam dahilinde meydana gelen hasarlarda eksik sigorta uygulanmamaktadır.
  • Soğutucu Cihazlarda Ürün Bozulması Teminatı;  Soğutucu cihazlarda bulunan ilaç ve tıbbi malzemelerin soğutucu cihazların arızılanması durumunda oluşan ürün bozulmalarını teminat altına almaktadır.
  • Mesleki Sorumluluk Teminatı; Eczacının kendisinin veya yanında çalışanlarının olası bir hata veya ihmali durumunda 3. Şahısların sağlıklarının bozulması veya ölümleri nedeniyle eczacıya karşı açabilecekleri maddi ve manevi tazminat talepleri teminat kapsamındadır.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu Rücuları; Mesleki sorumluluk teminatına bağlı olarak, eczacıdan talep edilen hatalı veya muadili ilaçlara ilişkin sgk rucüları teminat kapsamındadır.
  • Ayrıca herhangi doğal afete bağlı olmadan vitrin ve raflarının devrilmesi sonucunda ilaçlarda yaşanabilecek zararlar da bu poliçe ile teminat kapsamındadır.

Her iş yeri faaliyetine göre kendi riskini oluşturmaktadır. Sektörünüzün ihtiyaçlarına yönelik oluşturulmuş paket poliçelerle siz de kayıplarınızın önüne geçebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için 444 89 09 ‘ u hemen arayabilir; uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: