Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Eğlenceli Karavan Yolculuğuna ‘’Karavan Sigortası’’ Yaptırmadan Başlamayın!

07.08.2020
1.255
Eğlenceli Karavan Yolculuğuna ‘’Karavan Sigortası’’ Yaptırmadan Başlamayın!

Ülkemizde ve dünyada hızla yayılan Covid-19 salgını nedeniyle tatil anlayışımız bu sene değişti. Artık tatilciler izole tatilleri tercih etmekte… İzole, doğayla baş başa denilince de aklımıza ilk gelen şey ‘’Karavan’’ oluyor. Rotanızı istediğiniz yere çevirebileceğiniz, ruh halinize göre dilediğiniz yerde konaklayabileceğiniz karavan tatili, maceralarla dolu ve eğlenceli olacaktır. İlk kez karavan alacaklara ve karavan yolculuğuna çıkacaklar için aşağıda bazı püf noktaları paylaşacağız,

  1. Rotanızı Belirleyin!

Elektrik ve su ihtiyaçlarınız için yola çıkmadan önce rotanızı belirlemeniz çok önemli. Ne kadar Karavan özgürlüğe açılan bir kapı olsa da bazı riskleri göz önünde bulundurmak gerekir. Rotanıza ihtiyaçlarınız doğrultusunda karavan kamp alanlarını ekleyebilirsiniz.

  1. İhtiyaçlarınız ve Ekipmanlarınız İçin Liste Çıkartın!

Karavan listenizde her zaman olması gerekenler, uzatma kablosu, çamaşır ipi, birkaç metre tel, fener, alet edevat çantası ve su hortumudur. Bunlar dışında karavansız devam etmek zorunda kalacağınız koylar ya da engebeli arazileri düşünürsek, uyku tulumu, çadır, elektrik ve ateş için bir kaynağa ihtiyacınız olacaktır.

  1. Güvenliği ve Tedbiri Unutmayın, Aracınıza Mutlaka ‘’Karavan Sigortası’’ yaptırın!

Karavanınıza mutlaka ‘’Karavan Sigortası’’ yaptırın. ‘’Moto Karavan’’ ve ‘’Çekme Karavan’’ olarak 2’ ye ayrılan karavan çeşitlerinde 2 tür içinde sigorta yaptırabilirsiniz. Uzun yollarda ve tatillerde başınıza gelebilecek, çarpma – çarpışma -çarpılma, devrilme-düşme-yuvarlanma, aracın yanması, çalınma-çalınmaya teşebbüs-hırsızlık, deprem, terör, 3.kişilerin kötü niyetli hareketleri, cam kırılması, çekme çekilme, dol-fırtına, sel-su baskını, kemirgen hayvanların araca verdiği zararlar, anahtar kaybı, yol yardım hizmetleri, hasarsızlık koruması teminatları kapsama alabilirsiniz.

  1. Karavanınızı Her Zaman Ağaç Gölgesine Park Edin

Sivrisinek ve böceklerden dolayı karavanınızın camlarını her zaman açamayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı geceleri her zaman ağaç altına park etmelisiniz. Sabah güneşinden bu şekilde korunabilirsiniz.

  1. Su Deponuzu Doldurmayı ve Akünüzü Kontrol Etmeyi İhmal Etmeyin

Karavan yolculuğuna başlamadan önce ve karavan yolculuğu sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli etmenler su deponuzun kontrolü ve akü kontrolüdür.

  1. Banyo ve Tuvalet İşlemleri

Karavanlarda genelde 30 ila 10 litre su tankları oluyor. Yani 1 günde rahatlıkla banyo yapıp bulaşık yıkayabilirsiniz. Tuvalet için ise ayrı bir pis su tankı bulunuyor. Atıklar, ufak jet motoruna benzer bir sistemle dışarı fışkırtılıyor ve bu sistem genelde aracın altında ya da yan tarafında oluyor. Yalnız atıklarınızı otoyola değil de, boş  toprak yola boşaltmanız gerekmektedir.

Karavanla ilk defa yolculuk yapacaklara tavsiyelerimiz bu şekildedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi asla ‘’Karavan Sigortası’’ yaptırmadan yola çıkmıyoruz oluşabilecek maddi zararları teminat altına alıyoruz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: