Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Ferdi Kaza Sigortası Yaptırın Sevdiklerinizi ve Kendinizi Güvence Altına Alın

02.09.2020
1.223
Ferdi Kaza Sigortası Yaptırın Sevdiklerinizi ve Kendinizi Güvence Altına Alın

Hayat bu başımıza nerede, ne zaman ve ne geleceğini bilemiyoruz. Bu yüzden gelecek planlamamızı yaparken her zaman tatsız sürprizlere hazırlıklı olmamız gerekiyor.

Ferdi Kaza Sigortası yaptırarak ani kazalar neticesinde yaşayabileceğiniz engellilik durumunda kendinizi, vefat durumunda ise sevdiklerinizi maddi güvence altına alabilirsiniz. Sigorta kapsamı sigorta şirketlerine ve poliçelere göre farklılık gösterebilir. Ama işin temeli ve ana teminatı yukarıda da belirttiğimiz gibi ani vefatlar veya engelli kalınması durumudur.

Ferdi Kaza Sigortası Teminatları Nelerdir?

 1. Vefat Teminatı: Bir kaza anında veya sonrasında kazaya bağlı olarak bir sene içerisinde sigortalının vefat etmesi sonucunda kanuni hak sahiplerine tazminat ödenir.
 2. Daimi Maluliyet Teminatı: Bir kaza anında veya sonrasında kazaya bağlı olarak iki sene içerisinde sigortalının engelli kalması durumunda sigortalıya tazminat ödemesi yapılır.
 3. Gündelik Teminat: Sigortalı, kaza neticesinde geçici olarak çalışamayacak durumda ise çalışabilecek duruma gelene kadar poliçede yer alan teminata göre gündelik tazminat ödemesi yapılır. Genel olarak sigorta şirketlerinde bu süre 200 gün ile sınırlı olabilir.
 4. Tedavi Masrafları Teminatı: Poliçede tedavi masrafları dahil ise sigortalı, kaza gününden itibaren bir sene içerisinde oluşacak tedavi masrafları için sigorta şirketinden ödeme alır.

Ferdi Kaza Sigortasının Avantajları Nelerdir?

 1. Kaza sonucu yaşanabilecek vefat durumunu göz önünde bulundurarak ailenizi maddi güvence altına alırsınız.
 2. Kaza sonucunda yaşanılabilecek engelli kalınma durumunda maddi mağduriyetiniz sigorta şirketi tarafından karşılanmış olur.
 3. Yine engelli kalınma durumunda oluşabilecek tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından ödenir.
 4. Ayrıca Asistans Hizmetleri sayesinde birçok konuda hayatınızı kolaylaştırmış olursunuz. (Asistans hizmet içerikleri sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir.)

Asistans Hizmetleri Nelerdir?

Asistans Hizmetleri yukarıda da belirtildiği gibi sigorta şirketlerine ve poliçe kapsamlarına göre farklılık gösterebilir. Asistans Hizmetleri şirketler tarafından ücretsiz olarak verilmektedir,

 1. Diş muayenesi ve bazı işlemler,
 2. Göz taraması,
 3. Araç çekilmesi,
 4. Aracın vinç ile kurtarılması,
 5. Araç lastik değişimi,
 6. Kaza sonrası nakil işlemleri,
 7. Taburcu olunduktan sonra nakil işlemleri,
 8. Ev içerisinde oluşacak tesisat işlemleri,
 9. Elektrik işleri,
 10. Çilingir hizmetleri,
 11. Hemşire ve refakatçi hizmeti,
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: