Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Hayatı ve Zamanı Kaçırmayın! (Kaza Tespit Tutanağı)

14.03.2019
2.419
Yazar: Özge KAYA
Hayatı ve Zamanı Kaçırmayın! (Kaza Tespit Tutanağı)

HAYATI  VE  ZAMANI KAÇIRMAYIN !

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) tarafından geliştirilen uygulama sayesinde, yaşanan trafik kazası sonrası, tutanak hazırlamak üzere, kaza tespit tutanak formuna, kağıt ve kaleme artık gerek yok.

Yapılan araştırmalarda, kağıt form tutanağının  doldurulması 45 dakika zaman alırken, mobil kaza tespit tutanağı için sadece 5 dakika yeterlidir.

Ayrıca,uygulamayı ilk açtığınızda, konumunuza en yakın sigorta acenteleri, hastane, oto servisi seçenekleri çıkacaktır. Eğer, acil olarak gitmeniz gereken bir durum var ise, rahatlıkla bu bilgiyi de erişebileceksiniz.

UYGULAMAYI TELEFONUMA NASIL İNDİREBİLİRİM ?

Android yad​a IOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefona sahip olmak ve akıllı telefonunuza uygulamayı ücretsiz bir şekilde APP STORE veya GOOGLE PLAY  adres linklerinden birini kullanarak indirebilirsiniz.

https://itunes.apple.com/tr/app/mobil-kaza-tutanag/id918129507?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.sbm.ktt&hl=tr

 

FORMU NASIL DOLDURABİLİRİM ?

  • Kaza Tarihi Ve Saati: Uygulama otomaitk karşınıza çıkaracak ve sayfaya yazılı gelecektir.
  • Kaza Konumu: yer bildirimi şeklinde, konum otomatik algılanmaktadır. Harita üzerinde elinizle tam nokta atışı konumu ayarlayabilirsiniz. Akabinde, trafiği kapatmamak üzere araçlarınızı uygun bir alana çekebilirsiniz.
  • Fotoğraf: Olay anındaki kaza resimlerini, telefonunuzun kamerasından çektiğiniz galeriye kaydedilen kareler seçebilirsiniz. Yada direkt video kaydını yükleyebilirsiniz.
  • Poliçe bilgileri: Profil bilgilerinizi daha önceden doldurulduysa, otomatik gelecektir. Veya trafik poliçenizin sağ üst bölmesinde bulunan barkodu okutursanız yine bilgiler ekrana otomatik gelecektir.
  • Kaza Çizimi: Aracınızın yönünü ve  darbe aldığı yerleri işaretlemeniz yeterlidir.
  • Sürücü Görüşü: Kazaya dair yorumunuzu yazabilir, hatta dilerseniz ses kaydıda yükleyebilirsiniz.
  • Son Aşama İmza: Girilen tutanak bilgileri tek bir sayfada görüntülenir ve tüm tarafların dokunmatik ekrana imza atması gerekir. İmzala / gönder sekmesine bastıktan sonra, bilgiler artık sigorta şirketinin ekranına intikal eder. Ekrana düşen kaza ihbar tutanak numarası ile tüm süreci takipte kalabilir, araç onarımını başlatmak üzere, servise gitme organizasyon aşamasına geçebilirsiniz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi  tarafından hazırlanan uygulamalı video çekimine youtube web sitesinden https://www.youtube.com/watch?v=3L4-mSFj57c  linkinden izleyebilirsiniz.

Hayatınızda güzel zamanlar kazanacağınız, keyifli yolculuklar dileriz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: