Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Konut Sigortası Asistans Hizmetleri

13.02.2019
2.075
Yazar: Burcu ÇOBAN
Konut Sigortası Asistans Hizmetleri

Konut sigortalarının öncelikli işlevi bina ve içerisindeki eşyaları güvence altına almaktır. Bu teminatların yanında gündelik yaşamda karşılaşabilecek bir çok  riske karşı asistans hizmet paketleri mevcuttur. 

Peki, konut sigortalarının hayatımızı kolaylaştırmak için hazırlamış olduğu asistans paketinin içeriği nelerdir? 

En çok kullanılan hizmetler arasında ilk sırada cam kırılması hizmeti yer almaktadır. Dik ve sabit olarak takılı durumda olan cam ve aynaların kırılması sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alır.

Hepimizin başına en az bir kez gelmiştir evde anahtarı unutmak ya da kayıp etmek konut sigortanız var ise şanslısınız.7/24 Sigorta şirketini arayarak çilingir hizmeti alabilirsiniz.

Konut içerisinde oluşabilecek her türlü tesisat, elektrik işleri de sigorta hizmet kapsamı içerisinde yer almaktadır. Örneğin çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi montajından, avize montajına, kapı kilit değişiminden, elektrik tesisatı kontrolüne, priz, iç kapı zili ve kapı otomatının tamiratına dahili su borusu, korniş takımı, demonte dolap yapımına kadar ihtiyaç duyulan pek çok hizmeti sigorta poliçeniz karşılamaktadır.

Konut sigortasının hizmet içerikleri arasına pek bilinmeyen ancak gerekli olan bir diğer hizmet teminatı ise doktor ve ambulans gönderilmesi. Hane içerisinde ikamet eden sigortalının veya birlikte ikamet ettiği birinci derece aile üyesinin, bedeni yaralanma veya ciddi hastalığı durumunda şirket, nakilin aynı il sınırları içinde olmak kaydı ile belirli limitler ile sigortalının konutuna doktor ve kara ambulansı gönderir.

Konut sigortasında bulunan mini onarım hizmeti ile Evinizde ya da eşyalarınızda oluşan küçük çaplı hasarlar, lekeler, mobilya, sert zemin, döşeme ve halılarda oluşabilecek çizik, yanık, yırtıklardan, leke çıkarmaya kadar her türlü küçük ama can sıkan hasarları da konut sigortanızla yaptırabilirsiniz. Ayrıca konut sigortaların da yılda bir kez güvenliğimiz için bakımlarını yaptırmak zorunda olduğumuz kombi, klima temizliği, halı yıkama ve petek temizliğinden de ücretsiz yararlanabilirsiniz

Konut  sigortasında ihtiyacımız olan ancak varlığından haberdar dahi olmadığımız diğer hizmetler ise şöyledir konutta kalan kişilerin kurtarılması, doktor veya ambulans gönderilmesi yanında uzman hemşire veya refakatçi gönderilmesi, otel hizmeti, hırsızlık hasarlarında otel ve güvenlik hizmeti, güvenlik hizmeti, evde meydana gelen bir hasar sebebiyle ortaya çıkan seyahat masraflarının karşılanması, birinci derece aile mensubunun ölümü veya ciddi hastalığı sonrası meydana gelen seyahat masraflarının karşılanması, hastanede yatma durumunda yardım, profesyonel ev hizmetleri organizasyonu, acil sağlık hizmetleridir.

Konut sigortaları hizmet kapsamı oldukça geniş sigortalardır. Tek bir poliçe ile evinizde oluşabilecek risklere karşı koruma altına alır. 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: