Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Konut Sigortasında Çilingir Hizmeti

28.03.2022
1.467
Konut Sigortasında Çilingir Hizmeti

Konut sigortası poliçenize eklenebilen 7/24 Yardım ve Asistans Hizmetleri kapsamında olan çilingir hizmeti zorlu anlarda yardımınıza koşuyor.

Konut sigortası, kendimizi en güvende hissettiğimiz sığınağımız, evimizde, başımıza gelebilecek onlarca aksilik ve kazaya karşı bizleri koruyan ve yaşanabilecek maddi hasarların ödemesinde yardımımıza koşan bir sigorta türüdür. Kendimizi sağlık ve hayat sigortası gibi sigorta poliçeleriyle güvene alırken, evimizi de gerçekleşebilecek birçok doğal afet, hırsızlık, yangın gibi felaketlere karşı koruyabileceğimiz başlıca sigorta türü konut sigortasıdır.

Evimizden ayrılırken etrafa dikkatlice bakar, ocak gözlerini, ütüyü, prizlerde takılı kalmış olabilecek aletleri son bir kez kontrol eder, her şeyin yerli yerinde olduğuna kanaat getirdikten sonra içimiz rahat bir şekilde evden çıkarız. Fakat evimizin başına gelebilecek türlü kaza ve felaketler bizim elimizde değildir. Birden çıkan bir fırtına ile evin hasar alması, çatı uçması, yangın çıkması, evi su basması gibi türlü felaketler biz evde değilken gerçekleşebilir. Evimizi korumak için geri dönmeye çalıştığımızda zararı önlemek adına geç kalabiliriz. Doğal felaketlerin yanı sıra camların kırılması, hırsızlık yaşanması gibi üçüncü şahısların sebep olduğu onlarca sorun da maalesef ki hayatın bir parçası. Tüm bu istenmeyen durumlardan en az maddi hasarla çıkabilmek içinse konut sigortası şart. Yaptıracağınız konut sigortasında poliçeye göre teminat değişiklikleri mümkün olsa da ‘yangın’ teminatı ana teminat olarak poliçenize eklenir. Diğer onlarca ek teminatı kendi konutunuzda riskli gördüğünüz faktörlere göre ekletebilmek sizin elinizdedir.

Tüm bu istenmeyen sıkıntılı durumların belki de en sık başımıza geleni ise şüphesiz evin kapısında kalarak içeri girememektir. Yoğun ve stresli hayatın bir getirisi olarak bazen sabah işe aceleyle çıkarken anahtarı evde unutarak kapıyı kapatırız, bazen anahtarımızı uzaktaki iş yerimizde bırakırız, bazense anahtarımızı kaybederek girdiği deliği bir türlü bulamayız. Tüm gün yorulduktan sonra evimizde huzurla dinlenmek için koşa koşa gittiğimiz konutumuzun kapısında hepimiz en az bir kere kalmışızdır. Hele bu kapıda kalma durumu gece geç saatlerde yaşanıyorsa durum iyice sıkıntılı bir hale bürünebilir. Çilingir bularak kendisini eve çağırmak bir yana, ödenecek olan yüklü miktar diğer yana son derece keyif kaçırıcı olan bu durumun hızlı bir çözümü var. Konut sigortasının ek teminat seçeneklerinden 7/24 asistans hizmeti ile sigorta kapsamında çilingir çağırmak.

Konut sigortalarında teminat kapsamında olan asistans hizmetlerinin belki de en sık başvurulan hizmetlerinin başında çilingir hizmeti gelir. Kişinin başına gelebilecek en can sıkıcı durumlardan biri olan kapıda kalmak, konut sigortası kapsamındaki çilingir hizmeti ile artık sorun olmaktan çıkıyor. Günün her saati konut sigortanız kapsamında çilingir hizmetinden faydalanarak ikametgahınıza çilingir çağırabilirsiniz. Ayrıca çilingir hizmetinde ödenecek temel malzeme ve işçilik masrafı sigortanız tarafından karşılanır. Sigortalı evin kilidi ve anahtarıyla ilgili sorunlar da yine teminat kapsamında olması halinde sigortanız tarafından karşılanarak çözüme kavuşturulur. Böylece konutunuzu her türlü olası kaza ve hasara karşı sigortalatırken, konutunuzla ilgili başınıza gelmesi daha olası ve sık yaşanan durumlara karşı da ilgili hizmetleri asistans hizmeti ile temin edebilirsiniz.

Konut sigortasında poliçenize ekleyebileceğiniz teminatlar tamamen sizin ihtiyaçlarınız, konutunuzun riskli olduğu durumlar ve kişisel isteklerinize uygun olarak belirlenir. Aklınıza gelebilecek onlarca istenmeyen hasar ve sıkıntının çözümünde yardımcı ve maddi hasarlara karşı konutunuzu güvence altına alan konut sigortanızı bir an önce yaptırmayı unutmayın. Önce size özel konut sigortası tekliflerimize bakın ardından evinizde huzurla ve güvenle uzun bir hayat yaşayın.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: