Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Neden Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmalıyız?

30.04.2019
1.902
Yazar: Oğuzhan YILMAZ
Neden Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmalıyız?

Neden Ferdi Kaza Sigortası ?

İstenmeyen kazalar hayatın bir parçası. Ne kadar uzak dursak ne kadar dikkat etsek de hiç beklemediğimiz bir anda bir kazayla baş başa kalabiliyoruz. Hele ki konu sevdiklerimiz olunca onları korumak güvence altına almak çok önemli. İşte tam da bu noktada hem sizi hem sevdiklerinizi koruyan ve güvence altına alan ferdi kaza sigortası devreye giriyor. Ferdi kaza sigortası sizi ve sevdiklerinizi kaza sonucu yaşam kaybı, kaza sonucu sürekli sakatlık durumlarına karşı teminat altına alır. Kaza sonucu tedavi masrafları, hastane günlük tazminat ile acil durumda sağlık teminatı da ana teminatlarla birlikte isteğe bağlı olarak alınan ek teminatlar arasında yer alır. Bu sayede olası bir kaza durumunda en kaliteli sağlık ve ek teminatlarla belirlediğiniz hizmetleri alırsınız.

FERDİ KAZA SİGORTASI ZORUNLU MUDUR ?

Şahıs olarak yaptırdığınız ferdi kaza sigortası zorunlu değildir. Ferdi kaza sigortası ürünleri çeşitlidir. Bunlardan bazıları zorunludur. Ancak yaptığınız iş/pozisyonunuz gereği bazı ferdi kaza sigortalarını yaptırmanız mecburidir. Örneğin; yolcu taşımacılığı yapan bir kurum sahibi iseniz, yolcularınız için ilgili ferdi kaza sigortasını Karayolu Taşıma Kanunu’na istinaden yaptırmak zorundasınız.

FERDİ KAZA SİGORTASI HESAPLAMASI NASIL YAPILIR ?

8-65 yaş arasındaki herkes ferdi kaza sigortası yaptırabilir. Ferdi kaza sigortasında prim tutarları belirlenirken sigortalanacak kişinin mesleği ve teminat limiti esas alınır. Hesaplama da buna göre yapılır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: