Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Neden Kasko Yaptırmalıyız?

21.01.2019
1.909
Yazar: Buse Kaya
Neden Kasko Yaptırmalıyız?

Neden kasko yaptırmalıyım?

Artan trafik yoğunluğu, doğal afetler, tek taraflı çarpma, çalınma, terör gibi durumların artışından kaynaklı sigorta şirketleri trafik sigortasının yanında koruma amaçlı birtakım sigortalarında yapılabileceğini düşünmüş ve ürünler çıkarmaya başlamıştır. Bunların en yaygın olarak kullanılanı genişletilmiş kaskodur. Neden kasko yaptırmalıyız konusunu açıklamadan önce biraz teminatlardan ve yaptıracağımız poliçenin ne işe yarayacağından bahsetmek istedik.

Bildiğimiz üzere her yıl devlet tarafından zorunlu tutulan trafik sigortası yaptırmaktayız. Trafik sigortasının asıl amacı karşı tarafın hasarını karşılamaya yöneliktir. İkili kazalarda karşı araca verilen hasarı 36.000 TL ye kadarını karşılamaktadır. Kendi aracımıza gelecek hasarı karşılamamaktadır.

Kaskonun asıl amacı ise sigortalının kendi aracına yönelik olan hasarı karşılamaktır. Karşı tarafa verilen hasarı karşılamayacaktır. Kasko sadece trafik kazalarında size destek olmakla kalmaz aracınızı doğal afetler, yanma, çalınma, hırsızlık, pert olma, terör ve hatta trafiğinizin tüm limitlerinizi kullandığınız durumlarda ihtiyari mali mesuliyet teminatı ile size büyük bir destek olmaktadır.

Kasko neden yaptırmalıyız?

İlk olarak kasko sadece siz seyir halindeyken yaptığınız hasarları teminat altına almamaktadır. İçerisinde sizin de ekleyip çıkarabileceğiniz teminatları barındırır. Bunlardan birkaçı

Hırsızlık, terör, çalınma, cam kırılması, park halinde aracın alabileceği hasarlar, doğal afetlere karşı aracın alabileceği hasarlardır.

Ayrıca kasko sigortası siz kaza yaptığınız da araçsız kalmamanız için size ikame araç ve yolda kaldığınız durumlarda da ücretsiz çekici sunacaktır.

Sonuç olarak araç sayısı artan ülkemizde kaza yapma riskinizin artması, dolu sel deprem gibi doğal afetlere, park halinde olacak hasarlara, hırsızlığa, yanmaya, teröre, pert olmaya vb. karşı bin bir zorlukla aldığınız aracınızı bütçenizden biraz feragat ederek kasko yaptırmanız. Herhangi bir hasar durumunda kaskoya ödediğiniz tutardan çok daha fazlasını ödememenizi sağlayacaktır. Sigorta her zaman güvencenizdir.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: