Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Neden Konut Sigortası Yaptırmalıyız?

24.07.2020
1.441
Neden Konut Sigortası Yaptırmalıyız?

Evinizde Yaşanabilecek Hırsızlık Durumuna Karşı Konut Sigortası Yaptırmayı İhmal Etmeyin!

Son zamanlarda altının hızla yükselmesi nedeniyle hırsızlık oranlarında artış gözlemlendi. Hepimizin evinde sakladığı ‘’Yastık Altı’’ diye tabir ettiğimiz altınları artık hırsızların bulması ise çok kolay hale geldi.

Akıllı cep telefonlarına indirdikleri programlar ve ya define arama cihazları ile eve giren hırsızlar evde çok vakit geçirmeden, direk altınların ve değerli takıların yerlerini bulabiliyor. Bu risk karşısında hepimizin alması gereken önemler apaçık ortada. Fakat başımıza böyle bir şey geldiğinde zararımızı karşılayabilecek tek bir yol mevcut oda ‘’Konut Sigortası’’ yaptırmak.

Konut Sigortasının kapsamları ve detayları ile alakalı bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Konut sigortası, hırsızlık, doğal afet, yangın, su baskı gibi nedenlerden dolayı oluşan hasarınızı maddi anlamda karşılayan bir sigorta türüdür. İsteğe bağlı olarak yıllık bazda güncellenebilir.

Konut sigortası, DASK sigortasının aksine zorunlu değildir. Ancak evinizi, eşyalarınızı korumak hasarınızı karşılamak adına çok önemli bir sigorta türüdür. Konut sigortasının teminatları yangın kapsamı hariç (her firmada bulunmaktadır.) sigorta şirketlerinde farklılık göstermektedir ama genel anlamda neleri kapsadığını aşağıda bulabilirsiniz,

Yangın-yıldırım, Hırsızlık, İnfilak Yer kayması/yer kayması ek teminatı-civar kazılar sonucu oluşan hasarlar, Deprem, Enkaz kaldırma masrafları, Fırtına, Duman, Kar ağırlığı, Sel-su baskını, Dahili su, İzolasyon yetersizliği, klima tesisatı ve buzdolabındaki arızalar sonucu oluşan dahili su hasarları, Kara/hava/deniz taşıtları çarpması, Cam ve aynaların kırılması, Elektronik cihaz sigortası, Elektronik cihaz teminatlarına bağlı gıda bozulması, Yangın mali sorumluluğu, Kıymetli eşya, Nakit para ve kıymetli evrak, Kira kaybı, Misafir eşyaları, Bina sabit tesisatındaki hırsızlık, Kiracılar için boya, badana vb. dekorasyon masrafları teminatı, Terör, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketli, kötü niyetli hareketler, Makine kırılması, Hukuksal koruma, Aile destek sigortası(ferdi kaza+üçüncü kişilere karşı sorumluluk+kapkaç), Hizmet konut yardımı, Acil sağlık hizmetleri, Konut mini onarım.

Yukarıdaki kapsamlar dışında sunulan diğer özel avantajlar;

Su tesisatı hizmeti, Elektrik tesisatı hizmeti, Cam işleri hizmeti, Çilingir hizmeti, Anahtar kilit sorunu nedeniyle otel konaklama, Konut/işyerinin korunması ve gözetimi, Hastanede yatma durumunda yardım, Ambulans ve doktor gönderimi, Sabit faturaların ödenmesi, Vefat halinde cenazenin nakli, Tıbbi bilgi/danışmanlık, Rezervasyon hizmetleri.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: