Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark

17.12.2018
9.030
Yazar: Eda Muslu
Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK lılar için, SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde kullanabileceğiniz, Özel Sağlık Sigortasına kıyasla daha uygun primlerle sahip olabileceğiniz bir sigortadır.

Özel Sağlık sigortası, Sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu geniş ağ kurumlarından( yatarak tedavi, ayakta tedavi, doğum, vb)  A plus hastaneler dahil olmak üzere kullanabileceğiniz sağlık sigortasıdır. Tamamlayıcı Sigortaya göre primler daha yüksektir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olmak için en önemli koşullardan biri SGK lı olmaktır. Özel sağlık sigortasında böyle bir koşul yoktur 0-60 yaş aralığında ki kişiler bu ürüne sahip olabilir.

Özel sağlık sigortasın da isteğinize bağlı yurt dışı tedavi teminatı ekleyebilirsiniz, fakat tamamlayıcı sağlık sigortası sadece Türkiye de geçerlidir.

Özel sağlık sigortasına katılım payı oranı vardır ve sizin seçeceğiniz plana göre değişiklik sağlayabilir, %100 veya %80 olarak satın alabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortasında katılım payı yoktur, hastane ücretinin tamamı SGK ve sigorta şirketi tarafından karşılanır, siz sadece 15 TL katılım payı ücreti ödersiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası sadece anlaşmalı olan kurumlarda geçerlidir, fakat Özel sağlık sigortasında anlaşmasız bir kuruma gittiğinizde tutarın belli bir kısmını sigorta şirketinden tahsil edebilirsiniz.

Özel sağlık sigortasında ayakta tedavi limitlerini siz belirleyebilirsiniz fakat tamamlayıcı sigortada 6 ile 10 arasında limitler sigorta şirketlerine göre değişmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, veya Özel sağlık Sigortası ürünü hakkında daha detaylı bilgi almak için 444 89 09 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: