Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?

22.04.2021
1.147
Riskli Hastalıklar Sigortası Nedir?

Tedavi masrafları yüksek olan ve insan yaşamını büyük oranda olumsuz etkileyen hastalıkları teminat altına alan sigorta çeşidine Riskli Hastalıklar Sigortası denilmektedir.

Riskli Hastalıklar Sigortasında genel olarak sigorta şirketleri tarafından uygulanan uygulamalar arasında 3 ay bekleme süresi bulunmaktadır. Bekleme süresi bittikten sonra eğer sigortalı aşağıda belirteceğimiz hastalıklardan birisine yakalanırsa sigorta şirketi tarafından tazminat ödemesi gerçekleştirilecektir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Riskli Hastalıklar Sigortasının kapsamı her sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı sigorta şirketlerince kapsama COVID-19 teminatı da eklenmiştir. Sigortalı eğer isterse ek prim ödemesi gerçekleştirerek COVID-19 teminatını sigorta paketine dahil edebilir.

Riskli Hastalıklar Sigortası COVID-19 Teminatı Nedir?

Sigorta şirketlerince COVID-19 teminatı şu şekilde açıklanmaktadır; teminatın 14 gün bekleme süresi bulunmaktadır. 14 gün bekleme süresinden itibaren belirti, bulgu veya teşhis üzerine tedaviye başlanmış T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından COVID-19 teşhisi konulmuş olup en az 72 saat pandemi hastanesinde yatışı gerçekleşmiş olmalıdır.

Riskli Hastalıklar Sigortası Hangi Hastalıkları Kapsar?

 1. Aort Ameliyatı
 2. Amiyotrofik Lateral Skleroz (ALS)
 3. Beyin Anevrizması
 4. Böbrek Yetmezliği
 5. Büyük Yanıklar
 6. Felç
 7. İnme
 8. Aplastik Anemi
 9. Kalp Kapakçığı Değişim Ameliyatı
 10. Kalp Krizi
 11. Kol ya da Bacak Kaybı
 12. Koma
 13. Koroner Arter By-pass
 14. Körlük
 15. Kanser
 16. Majör Organ Nakli
 17. Multiple Skleroz

Sizde Riskli Hastalıklar Sigortası yaptırmak için https://www.ozserneo.com/kritik-hastalik-sigortasi/ linkine tıklayarak formu doldurabilir ya da 0850 241 0053 numaralı telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: