Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Tüpgaz Zorunlu Sorumluluk Sigortası

01.03.2019
1.802
Yazar: Buse KAYA
Tüpgaz Zorunlu Sorumluluk Sigortası

Şirket sahipleri işleriyle alakalı faaliyet gösterirken ihmaller ya da beklenmedik bir şekilde kaza meydana geldiğinde 3.şahsın mallarına ya da canlarına zarar geldiğinde tüm zarardan sorumludur.

Sorumluluk sigortaları da bu şekilde meydana gelen zararları teminat altına alan sigorta türlerinden biridir.

Sorumluluk sigortalarının bir kısmı yasalarla zorunlu hale getirilmiş bir kısmı da şirket sahibi insiyatifine bırakılmıştır. Ancak zorunlu olsa da olmasa da sorumluluk sahibini büyük bir yükten kurtarmaktadır.

Bu sigortalardan biri de Tüpgaz zorunlu sorumluluk sigortasıdır.

Tüpgaz sorumluluk sigortası LPG tüpleri dolduran şirketlerin dolum yaptığı, doldurttuğu ya da doğrudan tüketiciye sattığı tüplerin kusuru olsun ya da olmasın patlaması, yangın çıkartması, gaz kaçırması sonucu vereceği her türlü zarara karşı sorumlulukları kapsar.

Hasarlar meydana geldiğinde şirketin kusuru var mı yok mu bakılmaksızın 3.şahısa verilen zararlar ödenir. Aynı zamanda tüketici hatası, hatalı üretim, hatalı takılma da ödeme durumunu etkilemez.

Tüpgaz sorumluluk yapılması zorunlu olan tehlikeli maddeler sigortasına ek olarak düzenlenir. Tehlikeli maddeler poliçesi olan şirketlerde böyle bi hasarın gerçekleşmesi halinde Tüpgaz sorumluluk poliçesi teminatları içinde ödeme yapılır. Tüpgaz sorumluluk sigortasının yetersiz kaldığı durumlarda ise tehlikeli maddeler sigortası devreye girer.

Peki Neler Teminat Dışında Kalır ?

  • Manevi tazminat talepleri
  • Terör
  • Nükleer yakıt ya da atıklardan kaynaklı zararlar
  • Kasıtlı davranışlar
  • Şirketin kendi hasarları
  • Savaş , istila , ayaklanma teminat kapsamında değildir.

Tüpgaz sorumluluk ve diğer tüm sorumluluk sigortalarıyla alakalı merak ettiğiniz sorularınız ya da fiyat talepleriniz için 444 89 09 dan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: