Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Bireysel Sağlık Poliçelerinde Doğum Teminatı

08.01.2019
2.694
Yazar: Selime Buluter
Bireysel Sağlık Poliçelerinde Doğum Teminatı

Bireysel Sağlık Poliçelerinde Doğum Teminatı

 

Günümüz şartlarında sigortalı adayının SGK sı olsa dahi özel sağlık kurumlarında doğum yapması; maddi açıdan yüksek maliyetlidir. A tipinde bir özel sağlık kurumda kontrollerini ve doğumunu yaptırmak istediğinde bütçesini aşmaktadır.  Bu nedenle de sıkıntılar yaşamaktadır. Ama Doğumlu Bireysel Sağlık Poliçesi yaptırması durumda belli bir bekleme süresi şartı ile; bütçesini sarsmayacak şekilde taksitli ödeyerek doğum teminatı almaktadır.

Teminatın kapsamı: Normal doğum, sezaryen giderleri, gebelik mutat kontrollerine ait giderler ve gebelik ve doğumun neden olduğu rahatsızlıklara ilişkin giderler (Zorunlu kürtaj, düşük, düşük tehdidi, gebelik kusmaları, doğum sonrası komplikasyonları vb.) Doğum Giderleri teminat limiti dahilin de ödenir. Ek olarak oda-yemek-refakatçi, tanı birimleri, ilaç, doktor ve diğer teminatlar yürürlüğe girmez. Doğum teminatı kapsamına giren tüm giderler, 1 yıllık poliçe döneminde sadece 1 kere ödenir.

 

Bireysel sağlık poliçelerinde doğum teminatında sigortalıların hamilelik ile ilgili rutin kontrolleri, testleri ve doğum eylemi karşılanmaktadır. Sigortalının doğum teminatından yararlanabilmesi için  her şirkette değişen bekleme süreleri bulunmaktadır. Bu süre; minimum 5 ay maksimum 1 yıldır.  Doğum teminat limitleri limitli ve limitsiz olmak üzere her şirkete göre değişkenlik göstermektedir. Doğumla ile ilgili yapılan mutad kontroller testler ve doğum eylemi ile ilgili giderler Doğum teminat limitinden düşmektedir.  Bebek doğduğunda 15 gün içinde Annenin poliçesine  eklendiğinde  aşı dahil  rutin kontrolleri karşılanmaktadır.  Ömür boyu yenileme garantisi teminatı almaya hak kazanmaktadır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: