Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Bütçenize Uygun Allianz Sigortadan Tamamlayıcı Kasko

03.04.2019
2.250
Yazar: Gizem ALATAŞ
Bütçenize Uygun Allianz Sigortadan Tamamlayıcı Kasko

Günümüzde ekonomik krizden kaynaklı, kasko yaptırmaya bütçeniz yetmiyor ama aracınızı da kaskosuz bırakmak istemiyorsanız, Allianz Sigorta;  ‘’Tamamlayıcı Kasko’’  ile trafikte başınıza gelebilecek, kazalara karşı zorunlu trafik sigortanızın güvence altına almadığı; çarpışma, çalınma, 3. Şahıslara olan ihtiyari mali sorumluluk gibi riskleri de teminat altına alabilirsiniz. Geniş kaskoya göre sınırlı teminatlar altında olan bu kaskoyu aşağıda daha geniş olarak ele alabiliriz.

Tamamlayıcı Kasko,  kapsam açısından sınırlı teminat niteliğine sahip olsa da, bu duruma karşıt olarak genişletilmiş kasko poliçelerine göre daha uygun fiyat yapısıyla avantaj sağlamaktadır. Bu sigorta poliçesi ile sağlanan teminatlar sadece trafik sigorta poliçesine sahip kişilere ve belirli hasarsızlık basamaklarında olan otomobil ve kamyonet kullanım tarzları için geçerlidir. Diğer kullanım tarzında olan ; kiralık araç, taksi ve dolmuş gibi kullanımı esnasında oluşacak zararlar sigortacının tazminat sorumluluğunda olmayacaktır.

 Peki bu ürünün teminatlardaki sınırı nedir ?

 • Bu ürün trafik kazalarında (çarpışmada) başınıza gelebilecek zararları 5.000 TL’ye kadar güvence altına almaktadır.
 • Üçüncü şahıslara karşı ihtiyari mali sorumluluk teminatı 100.000 TL’ye kadar karşılamaktadır. Yani herhangi bir kaza yaptığınızda karşıya verdiğiniz zararı trafik sigortanızın ödenmeyen kısmında devreye girmektedir.
 • Çalınma durumunda 20.000 TL’ye kadar güvence altına alır. Bu durum da aracınızın çalınması durumunda 20.000 tl ödeme alırsınız fakat aracınızın bedeli 20.000 TL’nin altında ise araç bedeliniz kadar ödeme alırsınız.

 Allianz Tamamlayıcı Kaskodan kimler yararlanabilir ?

 • En az bir yıldır kasko sigortası yaptırmamış
 • Sürücü 25 yaşından büyük
 • Trafik sigortasındaki hasarsızlık kademesi 5,6 veya 7 olan
 • Aracı 3 yaşından büyük 20 yaşından küçük olan kişiler faydalanabilmektedir.

Bu ürünün kaskonuza sağladığı temel teminatlara ilave olarak sunulan zengin asistans hizmetleri vardır. Oluşacak kaza durumunda aracın yola devam edememesi ve sürücünün güvenliğini tehdit edecek bir durumda yol yardım hizmeti de sağlanmaktadır. Hızlı hasar süreci ve orijinal yedek parça garantisi bu üründe de standart olarak yer almaktadır. Bunlara ek olarak asistans firma ile görüşülerek uygun görülen durumlarda ; Aracın emanet ve muhafaza edilmesi, profesyonel sürücü organizasyonu, aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

 Tamamlaycı Kasko dışında kalan haller nelerdir ?

 • Cam kırılması
 • Deprem, sel dolu vb. doğal afetler
 • Tek taraflı meydana gelen, tutanaksız ve karşı tarafın kazayı kabul ve teyit etmediği haller (Emniyetten tutanak tutmuşsa da karşı tarafın kazayı kabul ve teyit etmediği haller)
 • Park halindeki bir araç dışında sabit cisme, hayvana çarpma sunucu olan hasarlar

 Poliçe kapsamındaki aracın toplam değeri üzerinden değil sigortalı ve sigortacının aralarında belirledikleri değer üzerinden sigortalanır bu değerin üzerindeki hasarlar sigortacının sorumluluğuna girmez. Allianz Sigorta Tamamlayıcı kaskonun en açık sebeplerinden biride riski biraz daha uygun fiyat yapısıyla güvence altına almaktır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: