Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Tamamlayıcı Sağlık Poliçeleri

05.12.2018
2.210
Yazar: Selime Buluter
Tamamlayıcı Sağlık Poliçeleri

Konu: Tamamlayıcı Sağlık Poliçeleri

Son yıllarda metropol şehirlerde nüfusun artması sebebiyle devlet hastanelerinde artan yoğunluk ortada. Bu da alenen hizmetin kalitelisini minimuma indiriyor. Özel hastanelerde hızlı çözümlere başvuruyoruz. Hem SGK’lı olup hem de özel hastanelerden hizmet almak artık imkansız değil. Sigorta şirketleri ve SGK iş birliği ile artık SGK sahibi hastalar özel hastanelerde fark ücreti ödemiyor. Ayakta tedavilerde adetle sınırlanıyor. Adet sınırlı olsa da muayeneye bağlı tetkikler ayrı  bir adet olarak sayılmıyor. Tüm bunların yanında yatarak tedavide hiç bir sınırlama yok. Sağlık ve vakit hepimiz için oldukça değerli olduğundan tamamlayıcı sağlık sigortası sağlık ihtiyaçlarımıza tam olarak cevap veriyor. Ve sigorta şirketleri her gün bu ürüne daha fazla avantaj katmaya devam ediyor. Bütçe dostu tamamlayıcı sağlık sigortası hem sağlığımızı hem de cebimizi koruyor.

Ülkemizde özel sağlık kurumlarında  doğum ile ilgili tüm giderlerin ücretleri eğer vatandaşın bir sağlık güvencesi yok ise çok ciddi rakamlara ulaşıyor. İşte bu noktada sigortalının; doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık poliçesi mevcut ise doğum eyleminde her hangi bir katkı payı ödemiyor. Hamilelik ilgili kontroller de ayakta tedavi teminatından karşılanıyor.

Bu durumdan hastane çalışanları da çok memnun. Kurumlar ücretlerini tek bir sistem üzerinden kısa sürede temin edebiliyor. En azından cari açık kavramı onlar için ortadan kalkmış durumda. Sadece metropol şehirler için de geçerli değil. Tüm illerde en az 1 tane özel hastane mevcut. Diğer illere seyahat ettiğinizde ya da metropol dışı illerde yaşayan kişiler için de mükemmel bir avantaj. Ayrıca ikamet adresi büyük şehirlerin dışında olan bireyler; yoğunluğun az olması sebebiyle daha az prim ödemekte. Kısacası; tamamlayıcı sağlık sigortası herkes için var ve artık özel – devlet düşünerek tedaviyi geçiştirmeyeceğiz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: