Turgut Özal Mh. E-5 Karayolu Üzeri Otoport AVM 68. Sk No: 46/220 K:7 Haramidere / Esenyurt İSTANBUL

Doğumunuzu Gerçekleştirecek Doktoru Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

15.03.2021
916
Doğumunuzu Gerçekleştirecek Doktoru Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hamilelik dönemi çoğu kadın için zor bir süreçtir. Bu dönemde sürekli araştırır ve her şeyin en doğru şekilde olması istenir. Özellikle doktor tercih ederken de birçok etken bulunmaktadır. Size bu yazımızda doktor tercih ederken öncelikle nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Hamilelik döneminin en rahat şekilde geçirebilmek için doktor tercihi oldukça önemli bir adımdır. Bu dönemde aklınızdaki her konuya cevap verebilecek, kolay ulaşabileceğiniz birisi olması sizin için büyük bir avantaj oluşturacaktır. Bu yüzden doktorunuzu seçerken aslında ne kadar önemli bir karar verdiğinizi unutmamalısınız.

Hamilelikte Doktor Seçimi

  1. Güvenmelisiniz

Güven duyduğunuz bir doktora her şeyi sorabilir ve onun sizin için uygun bulduğu doğum yöntemini dikkate alabilirsiniz. Sonuç olarak güvene dayalı bir ilişki kurduğunuz doktorunuzla hamilelik döneminiz sizin içinde rahat olacaktır.

  1. Bilgi ve Deneyim Sahibi Olmalı

Her meslekte olduğu gibi tıp alanında her zaman güncel gelişmeler yaşanmaktadır ve hemen hemen her doktorun ana bilim dalının alt dalları olan alanlarda uzmanlığı bulunmaktadır. Doktor tercihinizi yaparken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız.

  1. İletişimi Doğru Sağlamak

Gebelik döneminde doktorunuzla doğru iletişimi kurabilirsiniz. Anlamadığınız konuları ve terimleri sorup bilgi sahibi olmalısınız. Bu yüzden size yardımcı olabilecek ve gerekli çabayı gösterebilecek bir doktor sizin için önemli bir noktadır.

  1. Ulaşılabilir Olmalı

Söz konusu sağlıksa eğer doktoruna her an ulaşabiliyor olmanız gerekmektedir. Bu yüzden sizinle iletişim bilgilerini paylaşabilecek bir doktor seçmelisiniz.

  1. Yakın Olmalı

Hamilelik döneminde acil müdahale edilmesi gereken zamanlar olabilir. Bu yüzden doktorunuzun size yakın olması da sizin içinde artı olacaktır.

  1. Ekonomik Olmalı

Hamilelik döneminde rutin kontroller, doğum ücreti gibi etkenlerde ortaya çıkmaktadır. Bu tarz durumlar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortanıza Doğum Teminatı ekleyebilir ya da Doğum Sigortası yaptırabilirsiniz. Bu iki sigorta türü içinde detaylı bilgi almak için lütfen https://www.ozserneo.com/dogum-sigortasi-ile-alakali-detaylar-nelerdir/ yazımızı inceleyin.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: